close
دانلود آهنگ جدید
آموزش کاهش حجم فایل ورد با چند ترفند ساده | Compress the word

آموزش کاهش حجم فایل ورد با چند ترفند ساده | Compress the word

آموزش کاهش حجم فایل ورد با چند ترفند ساده | Compress the word 551

در مواقعی لازم است که برای ارسال فایل Word به یک سازمان یا دلایل دیگری نیاز داشته باشیم تا حجم آن را کم کنیم. امروز در فیکس کرافت به شما نحوه فشرده کردن فایل ورد را آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید ...

معمولا سند وردی که محتوای آن عکس دار است حجم آن افزایش می یابد. در آپدیت های اخیر ماکروسافت، خود Word به صورت پیش فرض فایل ها را فشرده سازی میکند و اگر شما با استفاده از برنامه Winrar اقدام به فشرده سازی کنید متوجه خواهید شد که تفاوت کیلوبایتی در فرشده سازی اعمال می شود.


چطور فایل Word را بیش از حد کم حجم کنیم ؟ 

خیلی ساده و خلاصه این روش کم حجم کردن را به شما آموزش میدم و در آخر برای نمونه محتوای همین پست را با این مثال مورد آزمایش قرار میدم.


تبدیل سند به فرمت DOCX

تبدیل فایل doc به docx

در گام نسخت باید توجه کنید که اگر هنوز از فرمت قدیمی doc. استفاده می کنید، باید آن را به Docx تبدیل کنید. فایل های .docx معمولا با فشرده کردن محتویات ورد عملیاتی مشابه زیپ (ZIP) کرد فایل را انجام می دهد. در نتیجه تبدیل یک فایل .doc به فرمت docx، باعث کاهش چشمگیر حجم ورد شما خواهد شد.

 

برای تبدیل فایل doc به Docx کافی است فایل Word مورد نظر را باز کنید، بر روی File کلیک کنید، وارد Info شوید و مانند تصویر بالا با کلیک بر روی Convert این عملیات به سادگی انجام خواهد شد. سپس با دکمه Save تغییرات را ذخیره کنید.

 

فشرده کردن عکس ها در فایل Word

برای این کار کافی است عکس مورد نظر را انتخاب (Select) کنید. حالا از طریق نوار ابزار Word،وارد تب Format بشید و بر روی گزینه Compress Pictures مانند تصویر زیر، کلیک کنید.

فشرده کردن عکس در ورد

اگر قصد دارید تمام عکس ها را فشرده کنید تیک All Pictures in Document را انتخاب کنید. در بخش Change Resolution تیک گذینه Web/Screen را بزنید و در نهایت Ok را برای ذخیره تنظیمات کلیک کنید. 

گام نهایی فشرده سازی تصاویر

فقط یک قدم تا پایان عملیات باقی مانده است. مجددا از منو اصلی وارد بخش File شوید > وارد آخرین گذینه یعنی Options شوید > بخش Advanced > ور در آخر Image size را مانند تصویر زیر تنظیم کنید.

تنظیمات فشرده سازی عکس در ورد

حالا به منو File بروید Save As را انتخاب کنید و سند را مجدد ذخیره کنید. حالا نتیجه را مشاهده کنید. با فیکس کرافت همراه باشید ...